bands up logo2

Projekt BandsUP ponúka medzinárodný mentoring pre hudobných profesionálov. Posledný májový pondelok a tri júnové štvrtky vždy o 18:00 naživo na fb Spectaculum. Štyria zahraniční odborníci nás v rámci online streamovaných prednášok prevedú témami ako dôležitosť nastavenia umeleckého cieľa kapely, ako sa presadiť v rámci silnej konkurencie za hranicami, ako správne zostaviť ponukový materiál pre zahraničné kluby a promotérov, poučia nás o dôležitosti obsahovej stránky propagačných materiálov a vizuálnej príprave fotografií. Dozvieme sa viac aj o čoraz rozoberanejšej téme trvalo udržateľného cestovania v hudobnom biznise. Pripojte sa do online miestnosti a opýtajte sa lektorov počas živej prednášky na to, čo vás zaujíma. Viac informácii vo fb udalosti ku každej prednáške.

 

Súčasťou projektu je príležitosť pre dve vybrané mladé kapely prejsť si programom zameraným na dosiahnutie minimálne európskych štandardov v rámci možností prezentácie za hranicami a k tomu potrebných promo materiálov. Projekt vzniká v spolupráci s hudobnými portálmi hudba.sk a jazz.sk, fotoateliérom Fotoateliér Holubník, fotografky Doroty Holubovej a kreatívnym tímom ľudí z nezávislej hudobnej organizácie Spectaculum production.

 

mina

31.5.2021, 18:00 Minna Huuskonen (FIN) - Názov prednášky: Ako si vybudovať medzinárodnú kariéru?

 

 
 Minna Huuskonen pracuje vo fínskom a medzinárodnom hudobnom priemysle už 25 rokov. Za ten čas vystriedala rôzne pozície od propagácie, programovania a produkcie podujatí až po menežovanie a mentorovanie umelcov. Počas svojho pôsobenia prednášala na niekoľkých medzinárodných konferenciách a festivaloch týkajúcich sa medzinárodnej kariéry umelcov. V súčasnosti sa zameriava najmä na prácu v oblasti folkovej hudby, world music a jazzu v rámci svojej spoločnosti Minnamurra Music Management & Agency.
(https://www.minnamurra.fi/)
Zahŕňa to napríklad úzku spoluprácu s fínsko-beninskou kapelou Helsinki-Cotonou Ensemble a kapelou Curly Strings z Estónska. Subagentúra Apollo Artistit (https://www.minnamurra.fi/fi/apolloartistit) sa zameriava na mladé fínske talenty. V súčasnosti pracuje aj ako exportná manažérka v Music Finland..

 

 

 

simon

10.6.2021, 18:00 Simon Broughton (UK) - Názov prednášky: Povedz Sýr!

 

 
Simon Broughton je londýnsky novinár a filmový režisér. Je šéfredaktorom world music hudobného magazínu Songlines, ktorý založil v roku 1999. Viac ako 35 rokov sa venuje world music v rozhlase, televízii a tlači.

 

 

 

Nigel Slee

17.6.2021, 18:00 Nigel Slee (UK) - Názov prednášky: Osobná cesta k jazzu

 

 
Nigel je spoluzakladateľom a aktuálne digitálnym riaditeľom spoločnosti Jazz North, kde pomáhal priekopníkom v programoch a projektoch rozvoja umelcov, ktoré rozvíjajú príležitosti a profil severských jazzových hudobníkov. Patria sem priekopnícky program turné po severnej línii a konferencia Jazz North Education Conference. Pracuje tiež na digitálnych výstupoch pre organizáciu, Northern Online Broadcasts, ktorá umožnila umelcom zastupovaným Jazz North osloviť publikum po celom svete a tiež sa podieľa na novom časopise YouTube Jazz North. Zastupoval Jazz North v Jazz Balance Europe Jazz Network - fórum na podporu rozmanitosti v európskych jazzových programoch a organizáciách a tiež v pracovnej skupine EJN Digital Tools and Streaming.
Predtým bol vývojovým manažérom v JazzYorkshire (2005 - 2012), regionálnej jazzovej agentúre, ktorá poskytovala služby regionálnej sieti jazzových umelcov a jazzových promotérov.
Je tiež aktívnym kontrabasistom a rád si zahrá, keď si nájde čas.
 
 

 

helge

24.6.2021, 18:00 Helge Hinteregger (AT) - Názov prednášky: Viditeľnosť na mape jazzu v Európe

 

 
Helge Hinteregger od roku 1982 pracoval ako hudobník na medzinárodných projektoch. V roku 1989 vytvoril hudobnú platformu, ktorá hudobníkom poskytuje ľahký a bezplatný prístup k informáciám o promotéroch, kluboch, festivaloch, printových médiách v celej Európe. Od roku 1994 je projektovým manažérom pre mica - music austria (www.musicaustria.at)
Riadil niekoľko kultúrnych projektov, napr. festivaly v Rakúsku a európskych krajinách. Tvoril a organizoval prezentačné a kooperačné projekty s rakúskymi a európskymi festivalmi v oblasti jazzu a world music ako súčasť exportnej iniciatívy mica - music austria. Momentálne je v organizácii mica - music austria zodpovedný za prednášky, workshopy a konzultačné služby pre hudobníkov.